King Swing #1
King Swing #1
King Swing #2
King Swing #2
King Swing #3
King Swing #3

 Instruktorzy

 

skalski dance school instruktorzy marcin skalskiMarcin Skalski

Wielokrotny Mistrz Okręgu Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim, a aktualnie nauczyciel West Coast Swingu w Skalski Dance School oraz sędzia Polskiego Towarzystwa Tanecznego i Trener Tańca Sportowego w Klubie Tańca Bawinek. 

Tańcem Towarzyskim zajmuje się od wielu, wielu lat (tak, wiemy, że tu powinna pojawić się konkretne liczba, ale Marcin nie pamięta jaka :)) W tym czasie uczył się u najlepszych specjalistów polskich i zagranicznych osiągajac w Tańcu Towarzyskim najwyższą klasę taneczną S zarówno w stylu standardowym jak i latynoamerykańskim, po czym rozkręcił się tak, że sam postanowił zająć się szkoleniem par sportowych. Nikt nie może zaprzeczyć, że była to właściwa decyzja! 

Przez kilka lat szkolił w Sportowym Klubie Tańca STYL w Nowej Hucie, by w końcu powrócić do swojego macierzystego klubu - Studia Tańca Bawinek. 
Marcin posiada uprawnienia sędziowskie Polskiego Towarzystwa Tanecznego i jeśli na turnieju zobaczycie bardzo poważnego ;) sędziego z najgroźniejszą ze wszystkich miną, z pewnością jest to Marcin :) 

Ostatnimi czasy zakręcony totalnie na punkcie West Coast Swingu, jako jeden z nielicznych w Polsce tańczy Westa aktualnie na poziomie advance, a jego "konikiem" jest zawsze technika tańca oraz to żeby nikt nie myślał o sobie, że ma dwie lewe nogi do tańca ;) ;) 
Oboje z Kasią, średnio raz w miesiącu biorą udział w Eventach Westowych w Europie i z powodzeniem zarażają Kraków swoją pasją ;)

 

skalski dance school instruktorzy kasia skalska

Kasia Skalska

Kasia jest instruktorką z bardzo dużym doświadczeniem zdobytym w kilku krakowskich szkołach tańca, również jako szkoleniowiec dla innych instruktorów. Później rozpoczęła własną działalność i działa do dziś :) Uczy osoby od lat 3 do... przez delikatność nie napiszemy ;), posiada również doświadczenie w uczeniu tańca osób niewidomych i niepełnosprawnych.

Zaczynała od tańca towarzyskiego, później zajęła się również tańcem użytkowym, a w 2014 roku rozpoczęła przygodę z west coast swingiem. We wszystkich tych tańcach cały czas się rozwija, żeby móc jak najlepiej przekazywać swoją wiedzę. Dużą radość sprawia jej praca nad choreografiami do pierwszego tańca i może pochwalić się tym, że układała już tańce dla par, które poznały się na prowadzonych przez nią kursach :D

Jej żelazną dewizą jest to, że KAŻDY (bez wyjątków) może być dobrym tancerzem. Jest to tylko kwestia czasu poświęconego na naukę (i znalezienia metod odpowiednich dla konkretnej osoby, ale to jest już zadanie instruktora :))

 

 

Kasia Maria Nieużyła

Kasia Maria Rosalia Nieużyła

Tańczy od 10 roku życia, ukończyła instruktorskie studium tańca jazzowego pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca. Jako instruktor pracuje od 2008 roku ucząc młodzież, dorosłych, układając choreografie do spektakli. Od lat szkoli się na warsztatach w kraju (Kielecki Teatr Tańca, Krakowski Teatr Tańca) oraz za granicą (Tanzfabrik, Marameo Berlin, IALS Rzym).

Tańczy w głównym składzie spektaklu „Lilia”. Tworzyła openingi sceniczne do konferencji „Strefa Zero”. Współpracuje z Teatrem Sztuk, Orkiestrą Archetti, Teatrem A.

Zajęcia prowadzone są tak, by technika i twórcza wolność mogły się wzajemnie uzupełniać.

„Taniec to dla mnie przestrzeń, w której jestem najbliżej siebie. Otwiera horyzonty, scala duszę i ciało, budzi twórczość, wydobywa piękno i pozwala latać...” Kasia

 

 

Justyna FatygaJustyna Fatyga

Ruch i aktywność fizyczna to nieodłączne elementy życia Justyny, dlatego nieprzypadkowo studiuje  wychowanie fizyczne na krakowskim AWF-ie Od dziecka interesuje się sportem, a jej wielką pasją do dnia dzisiejszego jest taniec. Przygoda z tańcem rozpoczęła się w wieku 11 lat, gdy mama zaprowadziła ją na pierwsze zajęcia taneczne. Od razu zakochała się w tej formie ruchu i po dzień dzisiejszy stara się odkrywać taniec na nowo, zarówno trenując taniec towarzyski, jak również prowadząc zajęcia taneczne. Dla Justyny taniec to nie tylko ogromna pasja, ale również sport, dzięki której może pochwalić się osiągnięciami:  mistrz Polski mini formacji tanecznych, dwukrotny  vice-mistrz Polski formacji tanecznych, półfinał mistrzostw Świata formacji tanecznych w Bremen.  Justyna jest aktywną tancerką klubu tańca towarzyskiego ,,Bawinek”, posiada klasę taneczną ,,B” w tańcach latynoamerykańskich oraz ,,C” w tańcach standardowych. 

Justyna oprócz nauki tańca jest instruktorem fitness. Od roku prowadzi różnego rodzaju zajęcia ( TBC, BPU, ABT, stretching).  Jak sama mówi ,,Fitness jest dla mnie oderwaniem się od codzienności skoncentrowanej wokół tańca, jest to rodzaj aktywności, który pozwala przekraczać granice związane z własną wytrzymałością, motywacją i dążeniem do celu. Nie jest to zwykłe wykonywanie ćwiczeń do muzyki, lecz maksymalne wykorzystanie własnego potencjału ruchowego”.

 

skalski dance school instruktorzy monika grunwald

Monika Grunwald

Info wkrótce

 

skalski dance school instruktorzy paulina gorka

Paulina Górka

Paulina rozpoczęła swoją przygodę z tańcem na zajęciach tańca towarzyskiego będąc jeszcze dzieckiem. Po pięcioletniej przerwie w tańcu odkryła Discofoxa i West Coast Swing, w których zakochała się bezpowrotnie, a sala taneczna stała się od tej pory jej drugim domem. Jest pozytywnie zakręcona na punkcie tańca, muzyki i górskich wspinaczek, a o poziomie tego "zakręcenia" niech świadczy fakt, że w 2017 roku została mistrzem obrotów na European WCS 'Spin' Championships w Gdańsku, z rekordem 262 obroty za jednym zamachem! :)

Cały czas szkoli się u najlepszych międzynarodowych instruktorów i weekendy częściej spędza uczestnicząc w warsztatach i konkursach w całym kraju i za granicą, niż w domu :)

Mamy nadzieję, że Paulinie uda się zakręcić Wam w głowie i wpiszecie w grafik zajęcia użytkowe jako obowiązkowy punkt każdego tygodnia  ;)